Skóra - hit czy kit?

11-10-2018

Wraz ze stylem skandynawskim powróciła moda na skóry we wnętrzach. Mogą to być dywaniki, narzuty na kanapy, czy skórzane meble – wszystko w wersji minimalistycznej. Kiedyś kojarzone z wyposażeniem leśniczówki lub domku jednorodzinnego na obrzeżach miasta, który wystrojem nawiązuje do natury – obecnie wraca na salony i świetnie prezentuje się w nowoczesnych aranżacjach.

W tym momencie  nasuwa się pytanie - czy takie rozwiązanie jest praktycznie ? Czy w dobie tkanin obiciowych  łatwoczyszczących właściwości skóry wciąż pozostają wyjątkowe ?

Według najnowszych badań, skóra obiciowa dobrze utrzymywana i pielęgnowana ( konserwacja skóry powinna być wykonywana przynajmniej raz na pół roku ) posłuży nam znacznie dłużej niż tkanina.

Kolejnym plusem skór jest ich odporność na żywotność naszych pociech :) Meblom w obiciu ze skóry nie straszne są plamy z soku, ketchupu czy odciski bucików. Wystarczy mokra szmatka i voilà !

Większej uwagi natomiast meble skórzane wymagają w towarzystwie naszych pupili.  Skóra jest bowiem wrażliwsza na pazurki i zęby niż tkaniny.

Skóra to niewątpliwie oznaka elegancji i luksusu. Jest wdzięcznym materiałem wykończeniowym - odpowiednio zadbana będzie służyła nam przez lata.

A Wy jak uważacie ? Piękno i elegancja skórzanych mebli i dodatków warte są ich regularnej pielęgnacji ?


A może ekoskóra? Ale o tym już w kolejnym poście...

Zapraszamy do naszego salonu - z pewnością znajdziecie skórę idealną dla Was :)

I nie tylko...

Do zobaczenia w Krafcie !

 

 

źródło zdjęć : Pinterest